Офіційний дилер Jilong в Україні

05/03/2021

Електросамокати з’явилися на ринку нещодавно, але ніхто не стане заперечувати, що їх популярність зростає з кожним днем. Виробники пропонують різні конфігурації та дизайни, створюють моделі, які зможуть бути адаптовані до умов міста та бездоріжжя, підходять для дорослих та дітей. Для всіх моделей є одне правило – щоб самокат прослужив максимально довго та не доставляв проблем, слід дотримуватися правил безпеки.

Підготовка самоката перед поїздкою

Перед кожним виїздом на електросамокаті необхідно оглянути транспорт на предмет помітних ​​поломок. Важливо оглядати фіксатори та болтові з’єднання. Якщо виявлений люфт, то його негайно треба усунути та підтягнути болти. Також регулярно потрібно перевіряти тиск в шинах, тому що спущені колеса прискорюють знос камери та покришок. Обов’язковою є перевірка рівня заряду акумуляторної батареї.

Крім перевірки самоката потрібно потурбуватися й про захист водія. Не варто нехтувати носінням екіпіровки, надійний захист допоможе уникнути травм в разі падіння або зіткнення.

Інструктаж з безпечного управління самокатом

  1. Принцип водіння на електроскутері подібний управління на звичайному самокаті, з різницею лише в тому, що не застосовується фізична сила та немає необхідності відштовхуватися ногою.
  2. Щоб поїздка на електросамокаті була безпечною слід дотримуватися такої послідовності дій:
  3. Встановіть руки на рукоятці керма та міцно стисніть. Увімкніть кнопку «power» та дочекайтеся включення самоката;
  4. Поставте одну ногу на деку, а другий відштовхніться від опори. Встановіть оптимальну швидкість самоката та регулюйте її в залежності від дорожніх умов;
  5. Для набору швидкості натискайте на важіль газу, робіть це плавно і не в момент маневру;
  6. На поворотах не забувайте включати поворотники або показуйте рукою іншим учасникам руху про підготовлюваний маневрі. Не відпускайте кермо з рук, стежте за правильним його становищем;
  7. Плануючи зупинку починайте завчасно скидати швидкість, натискайте на гальмо та вимикайте самокат з кнопки на панелі управління.

Перший час після придбання самоката потрібно навчитися його управлінню, тому не рекомендується відразу виїжджати на дорогу. Практикуючись в парку або на приватному подвір’ї водій швидко освоїть принцип водіння й зможе відчути всю систему управління. Якщо райдер відчуває якийсь страх, невпевненість, то категорично не рекомендується їздити по дорогах підвищеної завантаженості. Крім цього потрібно знати правила дорожнього руху щоб ставати повноправним учасником дороги і не потрапити в неприємну ситуацію.

Поїздки в дощ: варто чи ні

Практично всі самокати пило та волого захищені, але не розраховані на управління в дощову погоду. Якщо так склалися обставини, що поїздка в дощ неминуча слід дотримуватися простих правил: не наїжджати в калюжі, уникати попадання води на приладову панель, пересуватися на знижених швидкостях щоб краще відчувати себе на дорозі.

До та після поїздки в дощ Важливо:

  1. Раму та корпус обробити спеціальним спреєм проти намокання;
  2. Ізолювати індикатор заряду щоб уникнути замикання;
  3. Посилити захист електродвигуна (за необхідності).

Якщо є така можливість, то рекомендується провести додаткову гідроізоляцію та придбати аксесуари, які допоможуть убезпечити найбільш уражені до впливу води ділянки.